Arteon

Yeni Arteon, hiç kimsenin tek bakışla yetinemeyeceği kadar güzel görünüyor. 

R-Line donanım serisi ise Yeni Arteon’un sportif görüntüsünü daha şık yapan yenilikçi bir tasarıma sahip. Bu seride radyatör ızgarasının üzerinde yer alan “R-Line” logosu, aerodinamik ön tamponda yer alan parlak siyah görünümlü C şeklindeki hava girişleri ve isteğe bağlı olarak sunulan koyu antrasit renkli 20 " alüminyum alaşımlı “Rosario” jantlar Yeni Arteon’un dinamik karakterini vurguluyor.

01 Dikkat çekici “Arteon” yazısıyla süslenen bagaj kapağı, arka cam ile beraber açılarak Yeni Arteon’a benzersiz bir yükleme genişliği sunuyor. R-Line donanım serisinde yer alan parlak siyah arka spoyler ve trapez formunda krom egzoz dekorları Yeni Arteon’un sportif karakterini destekliyor.

R-Line

Yeni Arteon R-Line donanım serisinin kokpit tasarımı sadece güzel görünmüyor, aynı zamanda birçok özellik de sunuyor. Bu özellikler arasında ilk dikkat çeken: “R-Line” logosunu taşıyan kontrast dikişlere sahip çok fonksiyonlu spor deri direksiyon ve standart olarak sunulan fırçalanmış “Silver Rise” dekor. İsteğe bağlı olarak sunulan koltuk iç kenarları “Carbon Style” desenli deri “Nappa” spor koltuklar, şık görüntülerinin yanında sağladıkları konforla inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. Koltuklarda kullanılan “R-Line” logosu ve kontrast dikişler, Yeni Arteon’un iç atmosferini tamamlıyor.

Elegance

Yeni Arteon Elegance donanım serisinin sahip olduğu en küçük ayrıntı bile büyük etki yaratıyor. Ön tampondan başlayarak arkaya kadar uzanan dekoratif krom çıtalar ve mat krom görünümlü yan aynalar dikkat çekiyor. Standart olarak sunulan 19" alüminyum alaşımlı “Chennai” jantlar ve ön çamurlukta yer alan “Elegance” yazısı ise Yeni Arteon Elegance donanım serisinin görüntüsünü kusursuz bir şekilde tamamlıyor.

01 Yeni Arteon’un stop lambaları en gelişmiş LED teknolojisine sahip. Elegance ve R-Line donanım serilerinde standart olarak sunulan dinamik sinyal lambaları fazladan güvenliğin yanında şık bir görünüm de sunuyor.

İlk görüşte kalitesini hissedeceksiniz. 

Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan iç mekânın kusursuzluğu sizi ilk bakışta etkileyecek. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilen ve “Nappa” deri ile sunulan ergoComfort koltuklar sürücü ve ön yolcu için 14 farklı yönde (elektrikli) ayarlanabiliyor. Oturma yüksekliği, sırtlık, oturma eğimi ve bel desteği (elektrikli) kişiye özel ayarlanabiliyor. 2 farklı ayar hafızalı ve masaj fonsiyonuna sahip sürücü koltuğundaysa bu ayarlar kaydedilebiliyor.

Yolda her zaman size eşlik edecek biri daha var: Gökyüzü.

Yeni Arteon, isteğe bağlı olarak sunulan panoramik açılır cam tavanı sayesinde harika bir manzara sunuyor. Elegance ve R-Line donanım serilerinde standart olarak sunulan karartılmış arka ve arka yan camlar ise sizi güneş ışınlarından koruyor. Dijital gösterge paneli “Active Info Display” ise görmek istediğiniz tüm bilgileri doğrudan bakış açınıza yansıtıyor. Kısacası Yeni Arteon en ince ayrıntısına kadar büyük düşünülmüş tasarımıyla her bakışta sizi etkiliyor.

01 Yeni Arteon’un isteğe bağlı olarak sunulan panoramik açılır cam tavanı, elektrikli olarak açılabiliyor ve seyahat edenler harika bir manzaranın keyfini çıkarıyor.
02 12,3" boyutunda yüksek çözünürlüklü ekrana sahip dijital gösterge paneli “Active Info Display” sayesinde tüm önemli bilgiler elinizin altında. Bu bilgilerin yerleşimlerini ekran içinde istediğiniz gibi değiştirip görmek istediklerinizi görüş alanınıza yansıtabiliyorsunuz. Örneğin navigasyon modundayken haritaya daha fazla alan açmak isterseniz hız ve devir göstergelerini küçülterek ekranın kenarına kaydırabiliyorsunuz.
*Sadece Elegance ve R-Line donanım serilerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır.
*Opsiyonel olarak alınan navigasyon sistemine sahip otomobiller için geçerlidir.

03 Kolay açılır/kapanır bagaj kapağı “Easy Open/Close” sayesinde daha yola çıkmadan gerçek konforun ne olduğunu öğreneceksiniz. Mesela ağır bir seyahat çantasını bagaja yerleştirmek istediğinizde artık anahtarı bulmak için uğraşmanıza gerek yok. Arka tamponun alt orta kısmına doğru ayağınızı hafifçe kaldırmanız bagaj kapağının arka cam ile beraber açılması için yeterli olacaktır. Ayrıca eşyalarınızı aldıktan sonra açık olan bagaj kapağı üzerindeki bir düğmeye basarak bagajın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Yeni Arteon’un 563 litreye kadar büyük bir kapasite sunan bagaj tasarımı sayesinde seyahat ederken hiçbir şeyi geride bırakmanıza da gerek kalmıyor.
04 Gözünüzü yoldan ayırmadan tüm önemli bilgileri gerçek zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz: İsteğe bağlı olarak sunulan renkli ek bilgilendirme ekranı “Head-up Display”, bir dokunuşla gösterge panelinde açılıyor ve hız, navigasyon yönlendirmeleri, sürüş destek sistemlerinin uyarıları gibi önemli bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtıyor.
05 Tam otomatik klima sistemi “Klimatronik”, çift bölgeli ısı ayar mekanizması sayesinde sürücü ve yolcu için farklı sıcaklık ayarlarının yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca geri vitese geçildiğinde devreye giren otomatik devridaim havalandırması, araç içinde bulunan yolcuları kötü kokulardan koruyor.

01 “Discover Pro” radyo navigasyon sistemi, sağdan sola veya soldan sağa el hareketleriyle menü fonksiyonları arasında ekrana dokunmadan geçiş yapmaya olanak sağlayan harekete duyarlı kontrol “Gesture Control” özelliği sayesinde yepyeni bir teknolojiyle tanışmanızı sağlıyor. Sahip olduğu 9,2" renkli dokunmatik geniş ekran, bu yeni deneyimin üzerinizde bırakacağı etkiyi daha da büyütüyor. Ayrıca 8 hoparlör, MP3/ACC/WMA uyumlu DVD player, 2 SD kart girişi, AUX-IN girişi, USB arabirimi, Bluetooth bağlantısı gibi özellikler, Yeni Arteon’da geçireceğiniz her dakikanın unutulmaz bir deneyime dönüşmesi için gereken her şeyi size sunuyor.

02 “Business” telefon bağlantı noktası sayesinde, mobil telefonunuzu ya da ayrı bir SIM kartı kullanarak sürekli olarak ağa bağlı kalabilirsiniz. “Premium” mobil telefon bağlantı sisteminde, tüm bunların yanı sıra sizin ve yolcularınızın internete bağlanmasını sağlayan entegre edilmiş bir WLAN-Hotspot özelliği de bulunuyor.

03 “Composition Media” bilgi ve eğlence sistemi, yakınlaşma sensörüne sahip 8" renkli dokunmatik ekrana, MP3/WMA uyumlu CD çalara ve 8 adet hoparlöre sahip. Bu özelliklerin yanına SD kart girişi, AUX-IN girişi, USB arabirim ve Bluetooth bağlantısını da eklediğinizde, beklentilerinizin ötesinde bir multimedya deneyimi sizi bekliyor.
04 “DYNAUDIO Confidence” ses sistemi, güçlü ve kusursuz sese sahip hoparlörleriyle her yolculukta müzik ziyafeti sunar. Sistemde, 16 kanallı dijital bir amfiyle otomobil içine yerleştirilen 10 adet hoparlöre 700 Watt’lık bir güç sağlanır. Birbirlerine kusursuz uyum sağlayan bu hoparlörler sayesinde otomobilinizin içinde her noktada müzikten aynı keyfi alırsınız.
*Mobil bağlantı arayüzü “App-Connect”, “Composition Media” ve “Discover Media” sistemlerinde sipariş aşamasında opsiyonel olarak tercih edilebilmektedir. “Discover Pro” radyo navigasyon sisteminde ise bu özellik standart olarak sunulmaktadır.
*Sadece Elegance ve R-Line donanım serilerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

01 Adaptif hız sabitleyici “ACC” gelişmiş bir radar yardımıyla önde bulunan araçlarla güvenli takip mesafesini sürekli olarak koruyor. Takip mesafesi ve maksimum hız değeri çok fonksiyonlu direksiyon üzerinden ayarlanabiliyor. Frene basıldığı anda devreden çıkan sistem yine direksiyon üzerinde yer alan bir tuş yardımıyla tekrar aktive edilebiliyor.

02 Şerit takip asistanı “Lane Assist” sayesinde otomobilin istenmedik bir şekilde şeritten çıkacağı sistem tarafından algılanıyor. Otomobili şeritte tutmak ve sürücüye destek olmak için sistem, direksiyona hafif yönlendirmelerde bulunuyor.
03 Her yer görüş alanınızda: LED teknolojisiyle donatılmış akıllı farlar size daha fazla güvenlik ve konfor sunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan dinamik uzun far asistanı “Dynamic Light Assist”, 60 km/s ve üzeri hızlarda karşıdan gelenlerin gözünü kamaştırmadan sürekli şekilde uzun farla sürüş yapılabilmesine imkân sağlıyor. Trafikte bulunan diğer araçlar ve yolun aydınlatılma seviyesiyle ilgili bilgiler, dikiz aynasında bulunan bir kamera tarafından sürekli olarak ölçülüyor. Eğer karşıdan gelen veya önde yol alan araç algılanırsa maskeleme fonksiyonu sayesinde uzun far kısmi olarak örtülebiliyor.
04 Çevresel görüş sistemi “Area View”: Bu sistem, aracın etrafına yerleştirilmiş 4 adet kamerayla araç çevresinin 360 derece kuş bakışı görüntüsünü araç içindeki bilgi eğlence sistemi ekranına yansıtmaktadır. Bu özellik sayesinde, aracın yakın çevresini mükemmel bir şekilde takip etme şansına sahip olursunuz. Sistem, sizi her türlü trafik durumunda en iyi şekilde desteklemek üzere çok sayıda perspektif ve görüntü sunar.3) Bu da özellikle görüş açısının dar olduğu yerlerde size büyük kolaylık sağlar.
*Maks. 160 km/s hıza kadar.
*Sistemin izin verdiği ölçüde.
*Sadece Elegance ve R-Line donanım serilerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır.


VOLKSWAGEN BİNEK Arteon ile test sürüşü yapmak
ister misiniz?

Test sürüşü yapmak için hemen randevunuzu alabilirsiniz.
Dilerseniz telefon numaralarından da Satış Danışmanı arkadaşlarımız ile
görüşebilirsiniz.