Tiguan


Her görüşte aşk.

Her baktığınızda size farklı bir yönünü gösteren Tiguan, sizi kendine hayran ediyor. Yenilikçi teknolojileri ve olağanüstü sürüş özellikleri sayesinde hedefinizle aranızdaki engelleri kolayca aşan Tiguan, dikkatleri üzerine çeken dinamik yapısı ve zengin donanımıyla ilk bakışta üzerinizde iz bırakmayı başarıyor. Özgün tasarımlı LED “Mid” ön farlar, LED stop lambaları ve dinamik yan çizgiler, en etkileyici dış donanım özellikleri arasında yer alıyor.
*Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulmaktadır.

01 Baştan sona bir tasarım harikası: Tiguan’da isteğe bağlı olarak sunulan uzun ömürlü LED “High” stop lambaları, fren yaptığınızda değişen görsel efektleriyle daha dikkat çekici. Üstelik bu donanım yolculuğunuzun güvenliğine de katkıda bulunuyor.

Zorlu engelleri aşmak hiç bu kadar konforlu olmamıştı.

İsteğe bağlı olarak sunulan off-road dış donanım paketindeki yeni ön tampon tasarımı sayesinde Tiguan, 25,6 derecelik yaklaşma açısına ve motoru alttan gelebilecek darbelere karşı koruyan kaplamaya kavuştu. Ayrıca zorlu yol koşullarında hedefinize güvenle ulaşmanızı sağlayan akıllı dört çeker sistemi 4MOTION® da maksimum konfor sunuyor.

01 İsteğe bağlı olarak sunulan dinamik viraj aydınlatma özelliğine sahip LED “Mid” farlar yolu en iyi şekilde aydınlatıyor, uzun gece yolculuklarında bile gözlerinizi yormadan mükemmel bir görüş sağlıyor. Tiguan, radyatör ızgarası ve ön farlar üzerindeki ilave krom çıtalarla büyüleyici ve benzersiz bir görünüme kavuşuyor.

Karşı koymak zor, kontrol etmek kolay.

Ergonomik bir şekilde tasarlanmış şık iç mekânın tam ortasında sürücü odaklı orta konsol yer alıyor. Bu bölümdeki klima kumanda ünitesinin, bilgi ve eğlence sisteminin sunduğu birçok özellik, yeni tasarım sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

01 İsteğe bağlı olarak sunulan entegre LED aydınlatmalı panoramik açılır cam tavan, cesur boyutlarıyla yalnızca hoş bir ışık ambiyansı yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda gökyüzüne açılan uçsuz bucaksız bir pencere sunuyor. Ön kısımda bulunan cam yüzey elektrikli olarak açılabiliyor. Büyük şehrin ışıklarının ya da gecenin yıldızlarının yetersiz kalması durumunda da endişelenmeyin; LED aydınlatmalar aracılığıyla istediğiniz zaman otomobilinizin iç mekânında daha şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.

01 Tiguan’da sunulan ambiyans aydınlatması otomobilinizin iç mekânını adeta bir sahneye dönüştürüyor. LED aydınlatma detayları sayesinde, ön ve arka kapılarda yer alan dekorlar, iç kapı kolları, marşpiye kaplamaları ve ayak bölmeleri oldukça hoş bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca ambiyans aydınlatmasının ışık şiddeti, bilgi ve eğlence sistemi üzerinden istenilen şekilde ayarlanabiliyor.

02 Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, otomobilinizle ilgili tüm önemli verileri doğrudan ekranına yansıtıyor. Standart hız göstergesinin yerini alan yüksek çözünürlüklü 12,3” ekran, beş farklı görünümle sistemi kendi tercihlerinize göre uyarlamanızı sağlıyor. Navigasyon modundayken haritayı daha büyük görmek istediğinizde hız ve devir göstergeleri küçülerek kenara kayıyor. İsterseniz sürüş, navigasyon ve destek fonksiyonları bilgilerini de hız ve devir gösterge ekranına entegre edebiliyorsunuz. Dijital gösterge paneli, aynı zamanda otomobilin farklı destek sistemleriyle de iletişim halinde oluyor. Bu sayede, bilgilendirme sistemi ekranında görüntülenen telefon rehberi, fotoğraf ya da albüm kapağı gibi bilgiler de doğrudan sürücünün görüş alanında kalıyor.

01 Arazide dolaşmak, spor eşyalarınızı taşımak ya da haftalık alışverişe çıkmak... Tiguan’la hepsi çok kolay. 4MOTION® modellerde standart olarak sunulan Sürüş/Yol Profil Seçimi “4MOTION® Active Control” sayesinde motor, şanzıman ve akıllı dört çeker sisteminin tepkileri ayarlanabiliyor. Kaydırılabilir ve asimetrik katlanabilir arka koltuklar sayesinde değişken olarak kullanılabilen iç mekân da aynı esneklikle tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Kolay Açılır Bagaj Kapağı “Easy Open” fonksiyonuyla elleriniz doluyken bile eşyalarınızı kolay ve rahat bir şekilde Tiguan’ınıza yerleştirebiliyorsunuz.

02 Tiguan, sahip olduğu yeni özellikler sayesinde 2,5 tona kadar olan römork ya da karavanları sorunsuz bir şekilde çekebiliyor. Ayrıca, Römork Stabilizasyon Sistemi “Trailer Assist” sayesinde, otomobile römork bağlıyken geri yönde manevraya başlandığında seçilen yöne bağlı olarak sistem, otomatik direksiyon müdahaleleriyle sürücüye destek oluyor.
*İzin verilen maksimum römork ağırlığı, otomobilin sahip olduğu donanımlara ve motor şanzıman kombinasyonuna bağlı olarak 1.800 ila 2.500 kg arasındadır.

05 Şerit Takip Asistanı “Lane Assist”, farkında olmadan şeritten çıkma nedeniyle oluşan kazaların önlenmesine yardımcı oluyor. 65 km/s ve üzeri hızlarda giderken bir kamera yardımıyla otomobilin şeritten ayrılıp ayrılmadığını tespit eden sistem, istenmeyen bir şekilde şeritten çıkılması durumunda düzeltici direksiyon hareketleriyle aracın kendi şeridinde kalmasını sağlayabiliyor.
*Sistem 160 km/s hızın üstünde destek vermemektedir.


VOLKSWAGEN BİNEK Tiguan ile test sürüşü yapmak
ister misiniz?

Test sürüşü yapmak için hemen randevunuzu alabilirsiniz.
Dilerseniz telefon numaralarından da Satış Danışmanı arkadaşlarımız ile
görüşebilirsiniz.