Yeni Golf

Yeni Golf. Efsane. Yeniden.

Bir otomotiv efsanesi olmak için ne gereklidir? Kendi segmentini yaratmak? Her nesilde standartları yeniden belirlemek? Yarım asır sonra bile özünden vazgeçmeyen tasarım prensiplerine, modern teknolojileri ekleyebilmek? Belki bunların hepsi, ama aslında en önemlisi; 7’den 70’e herkes tarafından çok sevilmek…

Yeni Golf de işte tam bu yüzden hâlâ bildiğiniz gibi ama daha önce hiç olmadığı kadar sportif, dinamik ve dijital. Otomobiller hakkında bildiğiniz her şeyi unutturacak yepyeni bir sürüş ve kontrol deneyimine hazır olun. Yeni Dijital Golf ile dilediğinizce yaşayın...

Volkswagen Yeni Golf Panoramik Cam Tavan
Volkswagen Yeni Golf Shift-by-Wire

Tasarım harikası bir seçim.

Yeni Golf’ün sunduğu sezgisel kontrol arabirimlerinden belki de en dikkat çekicisi, iç mekana adımını atan herkesin fark edeceği yeni nesil vites seçim kumandası. Bu yeni tasarımda, geleneksel vites kollarının sahip olduğu mekanik bağlantılı Park konumu (P), artık diğer konumlar gibi şanzımana tamamen elektronik olarak bağlıdır. “Shift-by-Wire” adı verilen bu sistem sayesinde, Yeni Golf’te bir vites seçmek için orta konsolda bulunan vites seçim kumandasının istenilen konuma getirilmesi yeterli.

Tüm vites konumlarını ve seçili olan konumu ayırt edici bir şekilde aydınlatan parlak siyah kumanda yüzeyi, aynı zamanda akıcı bir dokunmatik his ve modern bir seçim geribildirimi verir. Kullanım konforu ve şıklık... Hepsi tamamen dijital Yeni Golf’te.

Geleceğe doğru bakın.

Yeni Golf, tamamen dijital iç mekanı ile daha fazla eğlence ve daha hissedilebilir bir konfor sunarken sizi geleceğe de yakınlaştırır. Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, 10” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekranıyla, tüm veri ve bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Ayrıca Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head-up Display” sayesinde ön cam, bir projeksiyon yüzeyine dönüşür. Böylece hız, sürüş destek sistemlerinden gelen mesajlar veya navigasyon talimatlarını takip ederken gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Dijital Kokpit’in tam ortasında, sürücüye dönük bir şekilde konumlandırılan merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı, radyo, bluetooth, telefon ve navigasyonun dışında 3 Bölgeli Tam Otomatik Klima “Climatronic” ve araç ayarları için de bir kontrol paneli görevini üstlenir. Fiziksel tuşlardan tamamen arındırılmış, kullanıcı dostu ve dijital bir kokpit!

Volkswagen Yeni Golf Dijital Kokpit
Volkswagen Yeni Golf eTSI Mild Hybrid Teknolojisi

Güç, yeniden tanımlandı.

Yeni Golf, dünyaca ünlü TSI motorların yepyeni bir evrim seviyesini taşır: Yeni 1.0 TSI 110 PS EVO, 1.0 eTSI 110 PS EVO ve 1.5 eTSI 150 PS EVO motorlar, aynı zamanda değişken emme ve egzoz subap zamanlaması ve 350 bar gibi yüksek basınca sahip direkt benzin enjeksiyonu ile donatılmıştır. Bu gelişmiş teknolojiler sayesinde tüm günlük kullanım devir aralıklarında maksimum tork değerlerini kullanıma sunan TSI ve eTSI motorlar, her an hazır bir yüksek çekiş gücünü ve sessiz çalışma karakterini garanti eder.

Yeni eTSI, ayrıca Aktif Silindir Yönetimine “ACT” ve eşsiz bir Mild Hybrid teknolojisine sahiptir. 48V’luk bir Lithium-ion batarya’dan güç alan Hybrid sistem, kalkışlarda ve ek güç ihtiyacı olduğunda devreye girerek 0,4 lt/100 km’ye kadar ek yakıt tasarrufu sağlar. Frenleme ve benzinli motorun çalışması sırasında kendi kendine şarj olan bataryalar kullanım kolaylığı sunar.

Yeni Volkswagen Golf

1974 yılında piyasaya çıktığında, beraberinde kompakt hatchback olarak bilinen sınıfı da var eden Volkswagen Golf, ismini verdiği Golf segmenti araçlar arasında da en üst sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

Çıktığı günden bu yana dinamik yapısı, sportif ve çarpıcı görüntüsüyle sürücülerin kalbini çalmayı başaran Golf, sınıfında lider konumunda yer alır. Benzersiz sürüş konforu ve gelişmiş sürüş destek sistemleri sayesinde yollardaki keyfinizi en üst seviyeye çıkartır. İleri teknoloji ile geliştirilen bilgi ve eğlence sistemleri, en zorlu yolculukları bile külfet olmaktan çıkarıp apayrı bir zevk haline getirir. Yeni Golf, yakıt tüketimi ile sürücülerin yüzünü güldürürken; Impression, Life, Style ve R-Line donanım seviyeleri ile herkesin ihtiyacına cevap verir.

Volkswagen Yeni Golf 8
Volkswagen Yeni Golf Teknik Özellikler

Yeni Volkswagen Golf Teknik Özellikler

Tasarımı ile göz kamaştıran Yeni Golf, teknik özellikleri ile de herkesi kendine hayran bırakır. Bu özelliklerden ilki, "Blind Spot Detection" olarak adlandırılan kör nokta uyarı sistemidir. Bu sistem, arka tamponların yanında bulunan hassas sensörler sayesinde görüş alanı dışındaki araçları algılar ve yan aynalarda bulunan LED lambaları aracılığıyla görsel uyarı verir. Bu sisteme entegre olarak sunulan “Rear Traffic Alert", diğer adıyla Çapraz Trafik Uyarısı, aracın park halinde olduğu yerden geriye doğru çıkarken yaklaşan araçları sesli uyarı ile sürücüye bildirir. Bu uyarıya dikkat edilmeden tehlikeli bir şekilde harekete devam edildiği takdirde, sistem sınırlamaları dahilinde aracı frenleyerek kaza ihtimalini ortadan kaldırır.

Adaptif Hız Sabitleyici özelliği, aracın önündeki 200 metrelik alanı sürekli tarayarak araçlar arasındaki mesafenin güvenli bir şekilde korunmasını sağlar. Trafikte diğer sürücülerin güvenliğini de hesaba katan Yeni Golf, Dinamik Uzun Far Asistanı ile merkezi kamera sistemini kullanarak karşıdan gelen araçları tespit eder ve sürücülerinin görüşünü korumak için LED modüllerinin teker teker açılıp kapanmasını kontrol edebilir. Yeni Golf'ün elektrikli olarak tam açılabilen veya yukarıya doğru kaldırılarak araç içi havalandırma sağlayan panoramik açılır cam tavanı, “Touch Slider” adı verilen sezgisel kontrol yöntemiyle tamamen dokunmatik olarak açılıp kapatılabilir.

Yeni Golf’ün 10” genişliğindeki dijital gösterge paneli “Active Info Display”, araçla ilgili tüm bilgileri yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekranıyla son derece ulaşılabilir kılar. Sürücüsüne son teknolojilerin getirdiği konforu tamamıyla yaşatan Yeni Golf’ün “Head-up Display” adlı ek bilgilendirme ekranı, aracın ön camını bir projeksiyon yüzeyi olarak kullanarak istenilen bilgileri sürücünün görüş alanına yansıtır. Bu eşsiz teknoloji sayesinde, araç içinde herhangi bir sebeple dikkatiniz dağılmadan, güvenli şekilde yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Volkswagen Golf Fiyat Listesi

Yeni Volkswagen Golf fiyatları aracın dahil olduğu pakete ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Başaran Oto bayilerini ziyaret ederek Yeni Golf’ün Impression, Life, Style ve R-Line paketleri hakkında bilgi edinebilir, en makul fiyatları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Volkswagen Yeni Golf 8 Fiyat Listesi
loading