fbpx

Hayalinizdeki Porsche’u Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Anasayfa
  • Blog
  • Hayalinizdeki Porsche’u Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Hayalinizdeki Porsche’u Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

1948 yılındaki ilk model olan Porsche 356’dan bu yana performans tutkunlarına Alman kalitesinde sunumlar yapan Porsche seçkin bir anlayışın önemli temsilcisidir. Premium olarak adlandırılan bir sınıfa dahil olan Porsche otomobilleri yüksek performanslı motor ve aktarma organlarına sahip olmasının yanı sıra lüks anlayışının zirvesinde yer alan konfor donanımlarını da içerir.

1963 yılındaki doğuşundan beri aynı çizgiyi koruyan ama sürekli olarak teknolojik yeniliklerle geliştirilen Porsche 911 tüm Porsche modellerine genetik yapısını aktaran başrol oyuncusudur. Aracın arkasında konumlanmış çift turbo ünite ile desteklenen altı silindirli motoru 911’in alametifarikası sayılabilir. Çoğu kişi tarafından bir spor otomobilin en önemli detayları arasında kabul edilen arkadan itişli aktarma sistemi ise performansın can alıcı unsurudur.
Uzun yıllar boyunca motor sporları dünyasında adından söz ettiren ve şampiyonluklar yaşayan modellere imza atan Porsche için hayat performans üzerine kurulmuştur. Pistlerin dışındaki dünya için üretilen standart otomobillere performansın yanı sıra eklenen lüks ve konfor onu vazgeçilmez kılan ana sebepler arasında sayılabilir.

Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupe serisinin yanı sıra farklı segmentlerdeki Porsche Taycan, Porsche Panamera, Porsche Macan gibi modellerin her biri markanın lüks, konfor ve yüksek performans anlayışının önemli temsilcilerindendir. Yaşam kalitesini arttırmak ve teknolojik gelişmelerle yakından tanışmak için bir Porsche sahibi olmak en iyi yol olabilir.

Porsche Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler 

Porsche almadan önce bilinmesi gereken en önemli husus onun bir yüksek performans makinesi olduğudur. Sportif performansı lüks ve konfor ile buluşturan yapısı onun cazibesinin başta gelen sebebidir.

Porsche almadan önce bilinmesi gerekenler arasında Porsche fiyat listesi de vardır.  Ancak araca ait teknik veriler ve lüks seviyesi gündeme geldiğinde fiyat listesinin bir önemi kalmaz. Porsche fiyatları sundukları ile kıyaslandığında çok daha normal hale gelir. Porsche alırken dikkat edilmesi gereken fiyatından çok tercih edilecek aracın segmenti olacaktır.

Klasik bir Porsche 911 Cabriolet seçerek keyif ve eğlence dolu bir dünyaya adım atabilir ya da Porsche Panamera modellerinden birisini tercih ederek iri bir gövdede lüks içerisinde performans denemeleri yapabilirsiniz. Bir Porsche almadan önce bilmeniz gereken en önemli şey ondan elde edeceğiniz performanstır. Onunla şaşırtıcı hatta inanılmaz gelebilecek deneyimlere hazırlıklı olmanız gerekir.

porsche-modelleri-1698043437

Porsche Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Porsche alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi güçlü motor ve onunla uyumlu aktarma organlarına sahip olmasıdır. Benzinli, E-Hybrid veya tamamen elektrikli seçenekler arasından kullanıcının, zevklerine ve beklentilerine en uygun olanı doğru şekilde seçebilmesi gerekir. Bu çerçevede bir Porsche satın alma rehberi üzerinden beklentilerine uygun araca ulaşmalıdır.

Porsche alırken dikkat edilmesi gereken önemli şeylerden birisi E-Hybrid bir aracın da seçilebilir olmasıdır. Örneğin doğrudan içten yanmalı motorlu araçlar yerine Porsche Panamera 4 E-Hybrid, Porsche Cayenne E-Hybrid gibi bir otomobil güven içerisinde tercih edilebilir. E-Hybrid modellerin performans ve lüks bakımından en az benzinli kardeşleri kadar mahir olduğunu söylemek mümkündür.

Porsche Panamera 4 E-Hybrid örneğini ele almak gerekirse 462 PS güç üreten birleşik motor ünitesi onu dizginlenmesi zor bir ata dönüştürür. Bu güç ile 4.4 saniyede 100 km/h hıza erişebilir. Porsche Cayenne E-Hybrid ise 470 PS güç üretir ve 4.9 saniyede 0’dan 100 km/h hıza ulaşabilir. Eğer bir Porsche satın alıyorsanız bu muhteşem performanslardan birisini seçmek zorunda kalacağınızı bilmeniz gerekir.

Porsche imzası taşıyan ve tamamen elektrikli olan Taycan ise 2,8 saniyede 100 km/h hıza çıkabilir. Markanın ve tüm modellerinin geleceğini belirleyeceği varsayılan önemli özelliklere sahiptir. Bir Porsche alırken tüm bunlara dikkat edilmesi yerinde olur. Benzinli, E-Hybrid veya tamamen elektrikli olan araçları kalite, konfor ve performanstan ödün vermeden seçebilmek Porsche tarafından sunulan önemli bir ayrıcalıktır.

Porsche Fiyatları ve Bakım Maliyetleri

Yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmak, bunun yanında olağanüstü sürüş deneyimleri yaşatmak için tasarlanan Porsche modelleri, oldukça geniş özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Teknik detaylar, opsiyonel özellikler ve geniş kişiselleştirme yelpazesi dolayısıyla araçlar arasında önemli fiyat farklılıkları oluşabilir. Aracın fiyatının belirlenmesinde en önemli unsurların başında yüksek motor gücü ve performansı gelir.

Porsche fiyat konusunda pahalı gibi görünse de sunduğu lüks ve performans ile ödenecek tutarı kolayca unutturur. Porsche araba fiyatları performanstan bağımsız değerlendirilecek rakamlar değildir. Bu sebeple aracın sunduğu lüks ve konfor seviyesine yüksek performansını da eklemek gerekir.

Porsche araba alacak olanların ödeyecekleri fiyattan ziyade elde edeceklerine odaklanması çok daha uygun bir bakış açısıdır. Tüm Porsche modelleri sportif performans sunmak üzere geliştirilmiş özel donanımlara sahiptir. Fiyat konusu bir Porsche araba için en önemli unsur sayılmaz.

Porsche bakım maliyetleri açısından diğer otomobillerle kıyaslandığında büyük farklar sergilemez. Performans ve değer olarak düşünüldüğünde maliyetleri oransal olarak diğer otomobillere benzer bir çizgidedir. Yüksek performans sağlayan parçaların bakım maliyetlerini kendi klasmanında değerlendirmek gerekir. Başaran Oto’da Porsche bakım hizmetleri uluslararası eğitim ve deneyime sahip teknik personel tarafından üst düzey kalitede sunulur.

Sıkça Sorulan Sorular
Hangi Porsche modeli bana uygun?

Hangi Porsche modelinin uygun olduğuna karar verirken beklentiler ve kullanım amacı doğrultusunda karar vermek uygun olur. Klasik bir performans tutkunu için bu sorunun cevabı 911 GT3 olabilirken sportif sedan hayali kuranlar için en uygunu Porsche Panamera modellerinden birisi olacaktır.

Porsche bakımı ve servisi konusunda nelere dikkat etmeliyim?

Porsche bakımı ve servisi konusunda dikkat edilecek en önemli şey her türlü bakım ve onarım işleminin yetkili serviste yapılmasıdır. Bir performans canavarı olan Porsche modelleri uzman ellerde uzun yıllar fabrika verilerini korur ve sorun çıkarmadan kullanılabilir.

Diğer Blog Yazıları
Tüm Yazıları Gör
Whatsapp
Whatsapp