fbpx
Oto Yedek Parça 

Oto Yedek Parça 

Aracınıza Özel Orijinal Yedek Parça 

Aracınızın markası ya da modeli ne olursa olsun tüm araçlar yüzlerce elektronik parçanın bir araya gelmesiyle oluşur. Bu parçalar zamanla aşınabilir, yıpranabilir, hasar görebilir ya da kırılabilir ve bu durum genel muayenelerde ortaya çıkabilir. Hasar görme durumu bazen arabayı çarpma, kaza yapma gibi ani gelişen olaylardan kaynaklıyor olsa da bazen sadece zamana bağlı olarak yıpranma gerçekleşebilir. 

Aracınızda meydana gelen hasarlar genellikle kendini bir şekilde belli eder. Aracınız size çeşitli sinyaller vererek bir sorun olduğunu anlatmaya çalışır. Aracınızın sinyallerini ve belirtilerini takip ederek sorunun hangi parçadan kaynaklandığını anlayamıyorsanız aracınızı mekanik servise götürebilirsiniz. Serviste bulunan uzmanlar aracınızı inceleyerek sorunun nereden kaynaklandığını bulabilir ve değiştirmeniz gereken parçayı size söyleyebilir.

Her araç markası ve modeli birbirinden farklı özelliklere ve işleyişlere sahip olduğu için her aracın ihtiyacı olan yedek parça çeşidi farklıdır. Örneğin Volkswagen marka bir aracınız varsa Vw yedek parça modelleri, Doğuş Otomotive markasına ait bir aracınız varsa Doğuş oto yedek parça modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda aracınıza uygun birden fazla markaya ait yedek parça olabilir. Volkswagen aracınız için Volkswagen orjinal yedek parça markalarına göz gezdirebilirsiniz.

Orijinal Yedek Parça Çeşitleri 

Aracınızın ihtiyacı olan yedek parçayı öğrenmek için bulunduğunuz ildeki yetkili servise başvurabilirsiniz. Örneğin Antalya'da yaşıyorsanız Antalya oto yetkili servise, Isparta'da yaşıyorsanız Isparta oto yetkili servise başvurarak aracınızı kontrol ettirebilirsiniz. Hangi yedek parçaya ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra yapmanız gereken tek şey o yedek parçayı temin etmektir. 

Yedek parça temin ederken en sık yapılan hata halk arasında yan sanayi ürün olarak da bilinen orijinal olmayan yedek parçaları satın almaktır. Orijinal olmayan yan sanayi yedek parçalar orijinal yedek parçalara göre daha uygun fiyatlı oldukları için bütçenizi fazla yormayacak gibi gözükebilir. Ancak orijinal olmayan yedek parçalar aracınıza yüzde yüz uyum sağlayamaz. Bu sebeple de aracınızın diğer elektronik aksamlarına da zarar vererek sizi uzun vadede daha büyük maddi zarara uğratabilir. 

Her aracın ihtiyacına uygun olması için yüzerce farkı orijinal yedek parça çeşidi bulunmaktadır. Araçların markaları, modelleri ve ihtiyaçları birbirinden çok farklı olduğu için gereksinim duydukları yedek parça çeşitleri de çok farklı olabiliri. aracınızın gereksinimlerine göre kaporta boya servisi gibi özel servislere başvurarak aracınızın ihtiyaç duyduğu değişimleri yapabilirsiniz.

Başaran Otomotiv ile Orijinal Yedek Parçalara Güvenle Sahip Olun! 

Eğer aracınızın yeni yedek parçalara ihtiyacı olduğunu doğru zamanda fark edebildiyseniz çok şanslısınız! Hemen Başaran Otomotiv'e gelerek onlarca farklı oto yedek parça firmaları arasından aradığınız yedek parçaları bularak online yedek parça siparişi verebilirsiniz. Eğer önceden fark edemediyseniz ve aracınız aniden bir arıza ikazı verdiyse hemen aracı kenara çekerek acil yol yardımı çağırabilirsiniz. Böylece olası bir kazayı önleyebilir ve aracınızı yetkili servise götürerek gerekli parça değişimlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Satın alacağınız yedek parçaların en az orijinal olması kadar önemli olan bir başka husus da bu yedek parçaların güvenilir ve kaliteli olmasıdır. Kaliteli olmayan yedek parçalar aracınızın verimini düşürebilir ve ömrünü kısaltabilir. Bu sebeple yedek parça satın almadan önce güvenilir firmalara başvurmalısınız. Başaran Otomotiv olarak sizlere orijinal ve kaliteli yedek parçaları güvenle sunuyoruz.
Her kullanıcı aracını uzun yıllar keyifle ve güvenle kullanmak ister. Sizin de bunu istediğinizi çok iyi biliyoruz. Aracınızın kullanım ömrünü uzatmak ve ailenizle keyifli yolculuklara çıkabilmek için aracınızın periyodik bakımlarını yaptırmanızı ve aracınızın ihtiyaçlarını göz ardı etmemenizi öneririz. Bazı durumlarda araçların bazı parçalarındaki hasarlar hiçbir sinyal vermeden daha kötü bir hal alabilir. Bu durum daha nadir olarak yaşansa da yaşanması mümkündür. Örneğin aracınızın yağ filtresinde meydana gelen bir sorunu fark etmeden aracınızı bir süre daha kullanmaya devam edersiniz aracınız motora yeterli yağı veremeyebilir ve bu durumda aracınızın motoru bozularak daha büyük problemlere yol açabilir. Bu sebeple periyodik bakım yaptırmak önemlidir.

Orijinal Yedek Parçalarda Uygun Fiyat Avantajlarından Yararlanın 

Orijinal yedek parça kullanmanın öneminden bira bahsetmiştik. Yazının önceki kısımlarında da belirttiğimiz gibi yan sanayi ürünler bazen daha ekonomik görülerek tercih edilebilir. Ancak orijinal parçalara da ekonomik şekilde ulaşabilmek mümkündür. Orijinal yedek parçalarda uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için fiyat araştırması yapabilir ve çeşitli indirim zamanlarını takip edebilirsiniz.

Aracınızın uzun yıllar sizinle birlikte kalması için orijinal parça seçmeniz ve satın almanız şarttır. Örneğin Volkswagen yedek parçaya ihtiyacınız varsa mutlaka vw orjinal yedek parça satın almalı ve yan sanayi oto yedek parça ürünlerinden mümkün mertebe kaçınmalısınız. Yan sanayi ürünleri üreten firmalar aracınızın üretici firması olmadığı için aracınızın marka ve modelinde yaratılan ince farkları yaratamazlar, bu durum da yan sanayi ürünlerin aracınıza uymamasına neden olur.

Randevu Talep Formu

Başaran Otomotiv, 25 yılı aşkın süredir Doğuş Grup distribütör firması olarak Antalya’da bulunan araç sahiplerine üstün kalite otomotiv hizmetleri sunmaktadır. Hizmet kalitesini ve erişim ağını giderek geliştiren Başaran Otomotiv, yaklaşık 20 yıldır Alanya’da; 14 yıldır Fethiye’de ve 12 yıldır Isparta’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye genelinde toplam 4 şubesi ve 300’ü aşkın uzmandan oluşan profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini her gün artırmayı hedefleyen Başaran Otomotiv şubelerinde aracınızı ve kendinizi şımartabilirsiniz.

İletişim Test Sürüşü
İletişim Formu
Test Sürüş Talep Formu
Diğer Hizmetlerimiz
Tümünü Gör
Genel Araç Muayene
Araç muayenesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizler için detaylandırdığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.
Periyodik Bakım
İçiniz rahat olsun diye, araç muayenesi öncesi ücretsiz Check – Up hizmeti sunuyoruz.
Sıkça Sorulan Sorular
Yedek Parçanın Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarım?

Yedek parçanın orijinal olup olmadığını anlamanın birden fazla yolu vardır. Öncelikle satın alacağınız ürünün üzerinde ve ürün ambalajında mutlaka aracınızın markasına ait marka logosu ve taklit edilemez hologram olup olmadığına dikkat ediniz. Eğer taklit edilemez hologram ya da marka logosu yoksa yedek parça orijinal değildir. Diğer bir yöntem yedek parçanın üzerinde yazan ürün seri numarası ile faturada yazan fatura barkod numarasını karşılaştırmaktır. Bu iki numara birbiri ile aynı ise ürün orijinaldir, aynı değilse ürün orijinal değildir. Ürünün orijinal olup olmadığını anlamanın son ve en kesin yöntemi ise ürün üzerinde yazan seri numarasını markanın veri tabanı üzerinden kontrol ettirmektir. Eğer satın aldığınız yedek parça orijinal ise mutlaka markanın veri tabanına seri numarası ile kayıtlı olması gerekir.

Orijinal Yedek Parçalar Garanti Kapsamında Mı?

Orijinal yedek parçalar aracınızı üreten firmaya ait ürünler olduğu için üretici garantisi kapsamındadır. Ayrıca orijinal ürün tercih etmeniz durumunda aracınızda yedek parça değişimi yapsanız bile aracınız garanti kapsamından çıkmaz. Ancak orijinal olmayan yan sanayi bir yedek parça ürünü kullanırsanız aracınız garanti kapsamından çıkacaktır ve dolayısıyla üretici marka, araçta oluşabilecek herhangi bir hasarın sorumluluğunu artık üstlenmeyecektir. Bu sebeple aracınızın garanti kapsamından çıkmaması için sadece aracınızı üreten markaya ait orijinal yedek parça ürünleri ile parça değişimi gerçekleştirmenizi öneririz.

Yan Sanayi ile Orijinal Parçalar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yan sanayi yedek parçalar ve orijinal yedek parçalar görünüşte tıpatıp aynı gibi gözükseler de aslında sadece görünüş olarak aynıdırlar. Yedek parçaların neredeyse tümü daha küçük parçalardan bir araya gelen parçalardır ve bu yedek parçaların üretiminde kullanılan daha küçük parçalar yedek parçanın çalışmasını sağlar. Bu küçük parçaların birinin bile orijinalinden farklı olduğu durumlarda yedek parçanın işleyişi değişeceği için orijinal olmayan yedek parçalar aracınızla yüzde yüz uyum sağlayamaz ve uzun vadede aracınızın diğer elektronik parçalarına da zarar vererek aracınızda performans kaybına ve hatta çok daha büyük sorunlara yol açabilir.

Whatsapp
Whatsapp