fbpx
2. El Araç

2. El Araç

2. El Araçlar DOD
Güvencesiyle

Başaran DOD’da güvenilir alım ve satım süreçleri, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarının belirlenmesiyle başlayan ve satış sonrasında da aynı şekilde müşteri memnuniyetini temel alan hizmetlerdir. Güven ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak geliştirilen alım ve satım süreçlerinin her aşamasında kurumsal bir muhattap bulunması ve bu süreçlerin DOD ayrıcalığı yaşanması anlayışıdır. Bu ayrıcalıklardan yararlanmak ve zahmetsiz bir şekilde araç alıp satmak için DOD’u tercih edebilirsiniz.

Tüm araçlarımız için hafta içi 08:30-18:00, Cumartesi 08:30-16:30 arası satış temsilcilerimize 0(242) 310 87 00 numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

101 Nokta Kontrolü, satışa sunulan bütün araçların, aracın değerine etki edebilecek; kaporta ve boya durumunun, motor ve mekanik aksamlarının DOD uzman ekipleri tarafından, tüm detaylarıyla kontrol edildiği süreçtir. Bu hizmet ile araçlar, uzman ekspertizler tarafından detaylı bir şekilde incelenir ve durumu tespit edilir. DOD’da satışa sunulan bütün araçlar 101 Nokta Kontrolü’nden geçirilmektedir. Bu şekilde aracın geçmişi ve mevcut durumu tespit edilerek detaylı kontrol raporu oluşturulmakta ve sizinle paylaşılmaktadır.

Nakit Alım

Gerekli koşulların sağlanması durumunda aracınızın, mutabık kalınan tutarda DOD Yetkili Satıcıları tarafından satın alınması hizmetidir. DOD Nakit Alım hizmetinde mutabık kalınan tutar tarafınıza hızla ve güvenle ödenir.

2. El Araç

Aracınızı DOD Araçları ile Takas Edin

Aracınızı takas yoluyla değiştirmek istiyorsanız, DOD’un takas sistemi tam size göre. Eğer aracınız takas koşullarına uygun görülürse, DOD stoklarındaki dilediğiniz ikinci el araçla veya DOD Yetkili Satıcıları’nın hizmet verdiği sıfır marka araçlarla takas yapabilirsiniz. Bu sayede eski aracınızı zahmetsizce ve güvenle dilediğiniz araçla yenileyebilirsiniz.

2. El Araç
Kampanyalar Kartı
Kampanyalar
Bahar kontrol paketinde %40’a varan indirim
Siz de ticari aracınızı Volkswagen Ticari Araç Yetkili Servisine getirin, her gelişinizde artan indirimler sayesinde Kazandıran Servis’ten kazançlı çıkın. Daha güvenli bir sürüş için aracınızı yaza hazırlayın. Kampanyamıza hemen katılın.

Emanet Alım Hizmeti

Arzu ettiğiniz takdirde aracınızı satılmak üzere DOD Yetkili Satıcılarına emanet olarak bırakabilirsiniz. Özel sigorta ile güvence altına alınan aracınız DOD uzman ekipleri tarafından sizin belirlediğiniz ve onayladığınız tutar üzerinden yeni sahiplerine satılır. Bu süreç içinde ise sizin tek yapmanız gereken imza atmaktır. Hem hızlı hem de zahmetsiz bir şekilde aracınızın güvenilir kişilere satılması için DOD emanet alım hizmeti tam size göre!

Aracın Devir İşlemleri

DOD’da satılan ve alınan tüm araçların devir, noter ve ruhsat işlemlerinin; uzman personel tarafından gerçekleştirilmesi hizmetidir. DOD personelleri, satılan ve alınan tüm araçların noter, devir ve ruhsat işlemlerini detaylı bir şekilde takip eder. Uzman DOD personelleri tarafından güvenilir bir şekilde devir tamamlanır. Hem zahmetsiz hem de hızlı bir şekilde araç devri yapmanın keyfini DOD ile çıkarabilirsiniz.

Motor ve Mekanik Kontrolleri

Motor ve mekanik kontroller, aracın motoruna bağlı olan tüm aksamların kontrolünü içerir. Bu kontrol ile aracın kullanım durumu hakkında bilgi edinilebilir. Egzoz, şanzıman, diferansiyel, V kayışı, turbo, motor soğutma sistemi, katalitik konvatör, hidrolik direksiyon pompası, devir daim su pompası, baskı balata, triger kayışı, yakıt devresi hatları, hava ve polen filtresi bu sırada kontrol edilir. Aracın büyük bir kısmının incelendiği kısımdır ve gerçek değerinin hemen hemen belirlenmesinde oldukça etkilidir.

Elektronik Aksam Kontrolleri

DOD Uzman Ekipleri tarafından aracın incelenen bir diğer noktası ise elektronik aksamlarıdır. Bu aksamlar aracın konforlu ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi açısından oldukça önemlidir. Hava yastıkları, cam kumandaları, akü, far ve lambalar, hava yastıkları, rezistans sistemi, gösterge paneli, alternatör, ateşleme sistemi, marş motoru, klima ve kalorifer sistemi, radyo teyp ve cd çalar bu esnada kontrol edilir.

Kaporta ve Boya Kontrolleri

Arabanın dış görüntüsü ile ilgili yapılan kontrolleri içerir. Aracın dış kaportası ve boya durumu bu esnada kontrol edilir. Çizik, çökme, kırık gibi durumların olup olmamasına bağlı olarak değeri belirlenir. Camlar, yan aynalar, ön şase bağlantıları, tavan, kaput, kapılar, marşbiyel, çamurluklar, ön ve arka tamponlar detaylı bir şekilde kontrol edilir.

Yürür Aksam Kontrolleri

Aracın yola bağlantısını sağlayan tüm hareketli parçaların kontrolüdür. Aracın konfor ekipmanları ve direksiyon hareketlerini ileten parçaların tümü detaylı bir şekilde incelenir. Süspansiyon sistemi, poryalar, salıncaklar, aks ve aktarma, rot başları ve kolları, viraj demiri bu sırada kontrol edilir. Bu bölgedeki arızalar, aracın sürüş performansını düşüreceği için oldukça önemlidir.

101 Nokta Kontrolü Kapsamı Dışındakiler

DOD 101 Nokta Kontrolü esnasında aracın hiçbir parçası sökülmez. Araçtaki tüm hasarları tespit etmek için döşeme, kapat vb. parçaların sökülmesi 101 Nokta Kontrolü içinde bulunmaz. 5 cm’den küçük yüzeysel çizikler ve taş izleri de 101 nokta kontrolünde kapsamında yer almaz. Raporda yukarıda sayılan noktaların detaylı kontrolleri hakkında ayrıntılı ve doğru bilgilere yer verilmektedir.

Lastik ve Jant Kontrolleri

Lastikler ve jantlar, araçların yolla teması ve sürüş konforu açısından çok büyük öneme sahiptir. Klasik bir ekspertiz kontrolünde olduğu gibi 101 Nokta Kontrolü’nde de araçların tekerlekleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir. DOD 101 Nokta Kontrolü’nde lastik ve jantlara bakılırken; lastiklerin hava basıncı, jantların durumu ve lastiklerin dış derinliği değerlendirilir. Bu kontrolden geçebilmesi için araç lastiklerinin belli standartları karşılıyor olması gerekmektedir.

Araç İçi Kontrolleri

DOD’da satılacak olan ikinci el araçların iç mekanları da kontrolden geçirilir. Bu detaylı kontrol esnasında aracın içinde ne kadar hasar olduğuna ve ne durumda olduğuna bakılır. Çünkü aracın içi de kullanım konforu ve güvenlik açısından oldukça önemlidir. de Araç içi kontrolleri; emniyet kemeri, cam kumandaları, koltuk ve kapı döşemeleri, açılır tavan, cam ve koltuk mekanizmaları, konsol, direksiyon konumu, korna, çakmak, küllük, tavan ve yer döşemeleri, cam kumandalarını kapsar.

Test Sürüşü

DOD uzman personelleri tarafından aracın 101 Nokta Kontrolü yapıldıktan sonra, son olarak test sürüşünden geçirilir. Bu test sürüşünde aracın tüm noktaları ile ilgili daha detaylı bilgi alınabilir. Araçla ilgili tüm detaylar, aracın durumu ve geçmişini gösterecek şekilde raporlanır. Bu bilgiler ve rapor, aracın kimlik kartına işlenerek müşterilere sunulur. Böylece aracı satın almak isteyen kişiler daha detaylı bilgi sahibi olabilir.

Fren Sistemi Kontrolleri

DOD 101 nokta kontrolü fren sistemi kontrollerinde; fren diskleri ve balataları, vakum ünitesi, ABS ünitesi, fren hidrolik seviyesi, fren kalipleri ve el freni kontrol edilir.

Whatsapp
Whatsapp