fbpx
Q8 Sportback e-tron

Q8 Sportback e-tron

Elektrikli. Diğer pek çok özelliğinin yanında.
Q8 Sportback e-tron

Elektrikli. Diğer pek çok özelliğinin yanında.

Audi e-tron Sportback, tamamen elektrikli bir araç olarak üstlendiği öncü rolünü başarıyla tamamladı. Şimdi onu Audi model portföyüne Q8 Sportback e-tron adıyla dahil etmenin zamanı geldi.

1 2 3
Q8 Sportback e-tron
Q8 Sportback e-tron

Randevu Talep Formu

Başaran Otomotiv, 25 yılı aşkın süredir Doğuş Grup distribütör firması olarak Antalya’da bulunan araç sahiplerine üstün kalite otomotiv hizmetleri sunmaktadır. Hizmet kalitesini ve erişim ağını giderek geliştiren Başaran Otomotiv, yaklaşık 20 yıldır Alanya’da; 14 yıldır Fethiye’de ve 12 yıldır Isparta’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye genelinde toplam 4 şubesi ve 300’ü aşkın uzmandan oluşan profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini her gün artırmayı hedefleyen Başaran Otomotiv şubelerinde aracınızı ve kendinizi şımartabilirsiniz.

İletişim Test Sürüşü
İletişim Formu
Test Sürüş Talep Formu

Audi E-Tron Sportback

Audi uzmanlığının ve mükemmeliyetçi yaklaşımının önemli meyvelerinden birisi olan Audi e-Tron Sportback elektrik alabileceğiniz harika bir otomobil olarak boy gösteriyor. Diğer pek çok özelliğine ilave olarak elektrikli bir model olması onun çağdaş bir otomobil olmasının başta gelen unsurları arasında sayılabilir. Bu açıdan öncü bir rol üstlenmesi segmentindeki benzerleri arasında farklı bir yere konumlanması anlamına gelir.

Sıfır emisyon değeri ile çevreye duyarlı anlayışın bayraktarlığını yapan Audi e Tron Sportback tek bir şarjda elde edilen dolu bataryası ile 600 kilometreye varan bir menzil sağlar. Segmentinde yer alan diğer araçlara kıyasla lüks donanım seviyesi ve yüksek kalitesi ile bu menzilin onu benzersiz kılan en önemli unsurlar arasında sayılabileceğini söylemek mümkün olur.
Audi e-Tron Sportback kaslı gövde yapısını her açıdan mükemmel bir şekilde sergilemek üzere tasarlanmıştır. Karşıdan bakıldığındaki duruşu da arkadan görünüşü de tıpkı yandan bakıldığında göründüğü gibi heybetlidir. Aracın B sütunundan itibaren arkaya doğru eğim kazanan tavan yapısı aracın görünümüne büyük katkı sağlar. Aracın iç ve dış tasarımına dair her detay Audi imzasını büyük bir gurur ile taşır ve yansıtır.

2023 yılında olduğu gibi Audi e-Tron Sportback 2024 model araçlarda da tasarım bakımından çok değerli detaylar barındırır. Yenilikçi yaklaşımlarla üretim yapma konusunda öncü olan Audi bu özelliğini yeni modellerde de sürdürür. Audi e Tron Sportback ve diğer tüm modeller markanın kaliteye verdiği önemi yansıtmak üzere tasarlanmaktadır.

Audi E-Tron Sportback İç Tasarım Detayları

Audi e-Tron Sportback iç tasarımında kullanılan seçkin malzemeler ile kendini özel hissetmek isteyenlerin hayalini gerçeğe dönüştürür. İç mekân genişliği konusunda son derece cömert olan araçtaki gelişmiş dijital fonksiyonlar yolculuğu zevkli ve eğlenceli bir zaman dilimine dönüştürür.

Araç içerisinde seyahat etmenin pek çok zevkli yanı olmakla birlikte uzun yolculuklar veya tatiller dolayısıyla ihtiyaç duyulacak ekstra yük için özel olarak oluşturulan bagaj hacmi ayrıca değerlidir. Arka sıradaki koltuk grubunda 3 kişinin büyük bir rahatlık içerisinde seyahat edeceği miktarda alanın varlığı iri gövdeli bir araçtan doğan beklentilerin net bir şekilde karşılanması anlamına gelir.

Standart konumda 528 litre olan bagaj hacmi Audi e-Tron Sportback modelinde arka koltukların yatırılması ile 1.567 litreye ulaşır. Oldukça etkileyici olan bu hacimsel değer aracın benzerlerinden ayrıldığı önemli parametreler arasında yer alır. Buna ilave olarak ikinci bagaj kaputunun altına yerleştirilen 62 litre kapasiteli ilave bölme gerekli hallerde şarj kablolarını muhafaza edebilmek için önemli bir yer kazanmayı sağlar.

Sportif koltukların özel tasarımındaki detaylar rahatlık ve konfor konusunda aracın ön sırada yer almasını sağlar. Kontrast dikişleriyle siyah mikrofiber ve deri kombinasyonu iç mekânın seçkin yapısının ve şıklığın önemli unsurları arasında sayılabilir. Koltuk yan destekleri ise görünüme sportif bir çizgi katmasının yanı sıra oturum rahatlığı bakımından da çok değerlidir.
İç mekânda hâkim renk olarak tercih edilen antrasit ve diğer koyu renk tonları ile özel olarak matlaştırılmış alüminyumun mükemmel bütünleşmesi görsel anlamda son derece başarılı ve zarafet dolu bir ortam ortaya çıkarır. Paslanmaz çelik pedallarla desteklenen sportiflik vurgusu ise aracın bir başka özel tasarım detayıdır.

Audi E-Tron Sportback Dış Tasarım Detayları

Audi e-Tron Sportback fiyatı ile uyumlu hatta çok daha fazla vaatlerde bulunan bir araçtır. Başta dış görünüş çizgileri olmak üzere tasarımındaki her detay mükemmel olduğuna dair izlenim bırakır. Karşıdan bakıldığında yenilikçi tasarım anlayışının izlerini ilk bakışta görmek mümkündür. Yeni Audi halkalarından modifiye edilmiş burun yapısına kadar her ayrıntı güçlü bir otomobilin işaretlerini verir.

Aracın B sütunu üzerine lazer ile yazılan model ismi yenilikler arasında anılması gereken önemli bir detaydır. Sürekli gelişimin ve evrimleşmenin belirgin izlerinden birisi olan bu yaklaşım markanın tasarım çizgisinin en önemli dışavurum unsurları arasında yer alır. Dijital Matrix LED farlar ve ışık dağılımında adaptif uygulamalar hem park pozisyonunda hem de seyir halinde yüksek güvenlik ve konfor sağlar.

Standart olarak sunulan ve aracın tekerleklerinin her dönüşünde kendini açıkça belli eden kırmızı fren kaliperleri ile 6 segmentli kol yapısına sahip özel tasarım metalik siyah parlak 22 inç Audi Sport jantlar aracın çarpıcı dış görünümünün en önemli detaylarındandır. Jant büyüklüğü ve Matrix LED far konusunda seçime izin veren bir tasarım anlayışına sahip olan Audi, diğer pek çok noktada müşteri tercihlerine göre araç şekillendirme opsiyonu sunmaktadır.

Audi E-Tron Sportback Teknik Yapısı

Audi e-Tron Sportback markanın bir başka modeli olan Audi RS E-tron GT gibi tamamen elektrikli bir modeldir. Bu sebeple batarya kapasitesi ve menzil son derece önemli bir teknik veri olarak değerlendirilir. 106 kWh kapasitesi ile 600 kilometrelik maksimum menzil sunan yüksek voltajlı batarya Audi imzası taşıyan bu aracın gurur kaynağı sayılabilecek bir detayıdır.
10 dakikalık şarj ile 21.9 kWh güç depolayabilen batarya sistemi bu şarj ile 123 kilometrelik harika bir menzil sağlar. %10’dan %80 şarja 31 dakika gibi olağanüstü bir sürede ulaşması onun sadece bataryasının değil komple şarj ünitesinin de ne denli başarılı olduğunu gösteren önemli bir unsurdur.

0’dan 100 km/h hıza 5.6 saniyede ulaşan aracın maksimum hızı ise 200 km/h olarak kayıtlara geçmiştir. 2.585 kg ağırlığa sahip olan e-Tron Sportback için önerilen maksimum yüklü ağırlık limiti 3.180 kg’dır. Tamamen elektrikli olan aracın markanın Quattro olarak tanımladığı ve daimî dört tekerlekten çekişli sürüş sistemi sayesinde torkun tekerlekler arasında optimum olarak dağılması sağlanır. Böylelikle kesin ve hızlı tepkiler vermek üzere tasarlanan araçta üstün çekiş ve maksimum denge elde edilmiş olur.

Diğer Araçlarımız
Tümünü Gör
Whatsapp
Whatsapp