fbpx

Yetkili Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Yetkili Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Yetkili Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araçlar da tıpkı insan vücudu gibi belli aralıklarla kontrol isterler. Yıllarca dört mevsim ve her koşulda kullandığınız arabaları belli aralıklarla  araç yetkili servislerine muayene ettirmek hem aracınızın ömrünü artırır hem sizi olası tehlikelere karşı korur. Peki, yetkili servis seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yetkili servis seçerken dikkat edeceğiniz noktaları iyi bilirseniz aracınızın orijinal parçalarını koruyacağınız gibi araç sigortası ve garanti kapsamı dışına da çıkmamış olursunuz. Bu konuda size yol gösterecek noktaların derlendiği kapsamlı içeriği inceleyebilirsiniz.

Çalışanların Deneyimi

Aracınızı her ne kadar yetkili servislere teslim etseniz de oto yetkili servis çalışanlarının deneyimli olması son derece önemli bir husustur. Deneyimli yetkili servis çalışanları aracınızla ilgili tüm sorunları sizden detaylı bir şekilde dinler ve aracınıza uygulanacak tamir ya da değişim işlemlerini size detaylı bir şekilde anlatır. Ayrıca oto servis çalışanlarının tamir edecekleri aracın yedek parçaları hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir.

Garanti Kapsamı

Satın aldığınız araçların Tüketici Kanunu’na göre garanti süresi minimum 2 yıldır. Bu süre zarfında arızalanan aracınızı yetkili servislerde tamir ettirebilirsiniz. Kimi üretici ve distribütörler garanti süresini kilometre başına da belirleyebilir. Garanti kapsamında olan tüm arızaları yetkili servislerde ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Garanti süresi bitmiş olsa bile  yaptırdığınız araç sigortası ile yetkili servislerde  yedek parça değişimi yaptırabilir ve diğer oto bakım hizmetlerini alabilirsiniz.

Yedek Parça Kalitesi

Bu konu zaman zaman gündeme geldiğinde kimi insanlar yetkili servise gitmek yerine daha ucuz olacağı düşüncesiyle özel oto servis merkezlerine gider. Çoğu özel serviste daha ucuz ve garantisi olmayan yedek parçalar kullanılır. En başta size ucuz olduğu için bir kar sağlasa da çabuk bozulabilir hatta bazı durumlarda aracınızın başka bir fonksiyonunu bozarak size ekstra masraf çıkarabilir. Yetkili oto servis bayilerinde ise ürüne uygun orijinal parçalar kullanılır ve parçaların orijinal olduğu size belgeleriyle  gösterilir. Ayrıca çoğu otomobil markası yetikili servislerini belli periyotlarla denetleyerek standartlarını korumaya çalışırlar. 

Yedek Parça Temin Süresi

Aracınızdaki arıza tespit edildikten sonra yedek parçanın temin süresi de son derece önemlidir. Aracı servisten alıp hızlıca tekrar kullanıma hazır hale gelmesi herkesin isteyeceği bir şeydir. Seçeceğiniz yetkili servisin yedek parça temin süresini sizinle ilgilenen yetkili servis elemanından öğrenebilirsiniz. Kanunen tamire giden bir ürünün azami bakım süresi 20 gündür. Genelde otomobiller için bu süre daha kısa olmakla birlikte çok ciddi bir sorun yoksa aynı gün içinde de yedek parça teminatı yapılabiliyor.  Yedek parça teminatı yapılıp aracınız tamir edilene kadar yetkili servis tarafından size geçici bir araç tahsi edilebilir. 

Uygun Fiyata Kaliteli Hizmet

Uygun fiyata kaliteli bir oto servis hizmeti almak istiyorsanız öncelikle piyasada oto servis hizmeti sunan yetkili servislerle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaptıktan sonra ihtiyacınıza uygun ve kaliteli bir hizmet sunan yetkili servis seçmeniz kolaylaşır. Servis bakım ve muayene sonrasında kötü bir sürpriz ve faturalandırma ile karşılaşmamak için  yetkili servise detaylı bilgi aktarımı yapabilirsiniz. Dilerseniz sigorta şirketinize danışarak hangi bakım ve destek ücretlerinin karşılandığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer bunu yapmak için uygun bir vaktiniz yoksa online form doldurarak size uygun bir tarih seçebilirsiniz. Akdeniz bölgesinde Volkswagen, Audi, Seat, Cupra ve Porsche araçlarınıza Başaran Oto’dan servis kaydı oluşturmak için Başaran online servis formu doldurabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra sizinle en kısa sürede iletişime geçilerek hizmetler hakkında detaylı bilgiler verilir.

Müşteri İlişkileri

Yetkili oto servisinin sizinle kurduğu ilişki tamir sürecinin nasıl gerçekleşeceğine dair çeşitli ipuçları verebilir. Öncelikle müşteri temsilcisi sizinle güler yüzlü ve kaba bir biçimde konuşmadığına emin olmalısınız. Müşteri temsilcisi sorduğunuz sorulara tek tek ve ayrıntılı cevap vermeli ve gerekirse sizi ilgili birimlere aktarmaldır. Eğer oto servis bayisine kendiniz gittiyseniz içeriye girdiğinizde sizi karşılamaları, şikayet ve isteklerinizi dinlemeleri ve hızlıca çözüm üretmeleri dikkat edebileceğiniz diğer noktalar olabilir.

Başaran Otomotiv ile Tatil Beldelerinde Oto Servise Kolaylıkla Ulaşın!

Tatil için uzun yolculuğa çıktınız ve uzunca bir süre dönmeyeceğinizi düşünüyorsunuz ancak aracınızın bozulma ihtimalini düşünüp geriliyor musunuz? Bunun için Başaran Otomotiv’ in tatil beldelerinde yetkili oto servis hizmeti ile tanışın. Seat yetkili servisi, Porsche yetkili servisi, Volkswagen yetkili servisi ve Audi yetkili servisi ile Başaran Otomotiv sizlere geniş bir hizmet ağı sunar. Peki hangi il ve ilçelerde yetikili servis hizmeti sağlanıyor?

Yetkili Oto Servisi Sağlanan Lokasyonlar Neler?

Başaran Otomotiv özellikle Akdeniz ve Ege bölgesindeki yazlık alanlarda yetkili oto servis hizmeti sağlıyor. Isparta oto servis, Fethiye oto servis, Alanya oto servis ve Antalya oto servis bayiliklerin olduğu yetkili servis lokasyonlarıdır. Sizler de tatil keyfinizin yarıda kalmasını istemiyorsanız periyodik bakımdan yedek parça değişimine ve geçici araç temininden havaalanı servisine kadar hayatınızı kolaylaştıran ayrıcalıklara Başaran Otomotiv ile erişin.

Sizin İçin İkinci El Kartı
Sizin İçin
İkinci El Araçları Keşfedin,
Satın alacağınız tüm ikinci el araçların, mekanik ve elektronik bakımları elden geçirilmektedir. Bu sayede sıfır ayarında ikinci el araçları satın alabilirsiniz. Dilerseniz sahip olduğunuz aracı daha yeni bir araç ile takas edebilirsiniz. Sizlerde hemen ikinci el araçları keşfedin.

Yetkili Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araçlar da tıpkı insan vücudu gibi belli aralıklarla kontrol isterler. Yıllarca dört mevsim ve her koşulda kullandığınız arabaları belli aralıklarla  araç yetkili servislerine muayene ettirmek hem aracınızın ömrünü artırır hem sizi olası tehlikelere karşı korur. Peki, yetkili servis seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Araçlarımız
Tümünü Gör
Diğer Blog Yazıları
Tüm Yazıları Gör
Whatsapp
Whatsapp