fbpx
e-tron GT

e-tron GT

Audi e-tron GT'nin profili
e-tron GT

Evde ve yolda şarj

Alt gövdeye entegre edilmiş 800 voltluk lityum iyon pil, hem şarj olurken hem de sürüş sırasında son derece yüksek performans sunar. Geri kazanım sistemiyle bağlantılı olarak, WLTP ölçüm prosedürüne göre 488 km'ye kadar bir menzil hesaplanmıştır (Ortalama güç tüketimi¹ kWh/100 km: 19,6–18,8 (NEDC); 21,8–19,9 (WLTP); Ortalama CO₂ emisyonları¹ g/km: 0. Aralıklarda verilen elektrik tüketimi ve CO₂ emisyonu değerleri, araç için seçilen donanıma bağlıdır).

1 2 3
e-tron GT
e-tron GT

Randevu Talep Formu

Başaran Otomotiv, 25 yılı aşkın süredir Doğuş Grup distribütör firması olarak Antalya’da bulunan araç sahiplerine üstün kalite otomotiv hizmetleri sunmaktadır. Hizmet kalitesini ve erişim ağını giderek geliştiren Başaran Otomotiv, yaklaşık 20 yıldır Alanya’da; 14 yıldır Fethiye’de ve 12 yıldır Isparta’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye genelinde toplam 4 şubesi ve 300’ü aşkın uzmandan oluşan profesyonel ekibi ile müşteri memnuniyetini her gün artırmayı hedefleyen Başaran Otomotiv şubelerinde aracınızı ve kendinizi şımartabilirsiniz.

İletişim Test Sürüşü
İletişim Formu
Test Sürüş Talep Formu

Audi E-Tron GT

Dış görünüşünden iç mekân tasarımına kadar her noktasında Audi DNA’sının benzersiz özelliklerini sergileyen E-Tron GT, sportif bir otomobilden beklenenlerden fazlasını sunmayı hedefler. Quattro² teknolojisi sürüş dinamikleri ile keyif vermenin yanında güvenlik ve konfor seviyesini de zirveye ulaştırır.

Audi e-Tron GT akıllı termal yönetim planlaması sayesinde hızlanma süreçlerindeki yüksek performans değerlerini tekrarlayabilme kabiliyetine sahiptir. 350 kW elektriksel güç üreten aracın 640 Nm gibi muazzam tork değerine sahip olması kimseyi şaşırtmaz. 0’dan 100 km/h hıza sadece 4.1 saniyede ulaşması yüksek performans üreten motorunun alametifarikasıdır.
Böyle bir performans makinesinin 487 km menzile sahip olması ise bir başka kayda değer özelliktir. Aerodinamik yapısındaki yüksek standartların elde edilen değerler üzerinde büyük etkisi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Karşıdan bakıldığında kaslı bir duruşa sahip olan Audi e Tron GT ön uçtaki akıllı hava giriş ünitesi ile karakterize olan aerodinamik yapıya sahiptir. Önden giren hava çamurluk kemerlerini dolaşan bir sistem ile arka difüzöre ilerler. Yol tutuş parametreleri ile hava sürtünme değerlerini optimum noktada buluşturan bu benzersiz yapı Audi e Tron GT özellikleri arasında ön sıralarda yer alır.

Audi E-Tron GT İç Tasarım Detayları

Audi e-Tron GT Quattro² sportif tasarım detaylarının modern ve konforlu bir çizgide buluştuğu noktada konumlanmıştır. Bunun en iyi ve en net şekilde görüleceği yer araca ilk adımı atınca oturulan koltuktur. Spor tasarıma sahip olan ön koltuklar sportif sürüş koşullarında keskin virajlarda dahi rahatlık ve emniyet sağlar. Koltukların yan destekleri ve entegre başlıkları hem işlevsel hem de görsel açıdan mükemmeliyetçi bir anlayışın ürünü olarak markayı en iyi şekilde temsil eder.
Ergonomi ile zarafeti en üst noktada buluşturan Audi, otomobilin iç tasarım detaylarındaki kalite ile göz kamaştırır. Tüm fonksiyonel uygulamaların görüş alanı içerisinde yer aldığı kokpitte herhangi bir kör nokta söz konusu olmaz. İşlevsel dokunmatik ekran ve orta konsoldaki her nokta sürücünün en kolay kullanacağı şekilde tasarlanmış ve uygulanmıştır. Şık ve sade tasarım çizgileri mükemmeliyetçi bir yaklaşımın izlerini taşır. Renk uyumundan hatların kesişimine dek her ayrıntıda Audi tasarım ekibinin benzersiz deneyimini görmek mümkündür.

Her türlü veriyi kullanarak dahili ve harici iletişim sağlamak ve bilgi eğlence konusunda yüksek beklentileri karşılamak üzere tasarlanan Audi e-Tron GT, heyecan verici bir konsepte sahiptir. Sportif çizgilerle karakterize arka koltuk tasarımında yer alan ek orta yolcu koltuğu gereken hallerde son derece rahat ve işlevsel bir yolculuk vadeder.

İtalyanca Gran Turismo veya İngilizce ifadesi ile Grand Tourer, uzun mesafeli seyahatleri yüksek performanslı bir araçta geçirmek isteyenler için tasarlanmış bir otomobil modelinin genel adıdır. GT kısaltması ile ifade edilen bu özellik uzun dingil mesafesine sahip ve oldukça geniş bir iç hacim sunan Audi e-Tron GT ile zirveye çıkar. Elektrikli araç olmasının sağladığı imkanlar ile önde 85 litre ve arkada 405 litre hacminde iki ayrı bagaja sahiptir. İhtiyaç duyulması halinde arka koltuğun katlanabilmesi ile bu hacmi arttırmak mümkün olur.

İç hacim konusunda aynı çizgide olan ve şıklık ile rahatlığı bir arada sunan Audi Q8 Sportback e-Tron modeli de ekstra bagaj alanına sahiptir. Böylelikle onunla yapılacak her yolculuk bir ayrıcalığa dönüşür. İç mekân tasarımında deri kullanılmayan e-Tron GT, çevreye saygılı bir üretim anlayışı ile geliştirilmiştir. PET şişelerin geri dönüşümünden elde edilen materyal ile üretilen koltuk döşemeleri şıklığın yanı sıra çevreye saygılı yaklaşımı ile çok daha değerli bir hale gelir.

Audi e-Tron GT Dış Tasarım Detayları

Ön ucundan arka ucuna kadar her detayı aerodinamik yapısını güçlendirmek üzere oluşturulan dış tasarım unsurları Audi e-Tron GT’nin başta gelen özelliğidir. Aerodinamik optimizasyonun en başarılı örneklerinden birisi olan araç lazer destekli Matrix LED farlardan başlayarak ilerici bir tasarım anlayışının ürünü olduğunu ortaya koyar. Arka bölümdeki animasyonlu ışık şeridi ise stil sahibi bir yaklaşımın imzasını yansıtması bakımından değerlidir.
Panoramik cam tavan iç ferahlığın yanı sıra aracın dış görünüşüne de büyük katkı sağlar. Silüet çizgilerinin devamlılığı dolayısıyla aracın genel hatlarında herhangi bir kesinti söz konusu olmaz. Araçtaki her detay gelişmiş bir zevk anlayışının seçkin yansıması olarak dikkat çeker.

Audi e-Tron GT Teknik Yapısı

Audi e Tron GT fiyat çizgisi bakımından aldığından fazlasını vermek üzere kurgulanmıştır. Tamamen elektrikli bir aracın yüksek performansını sessiz bir şekilde yansıtabilmesi için markanın tüm birikimlerini kullandığını söylemek yanlış olmaz. Audi e-Tron GT Türkiye fiyatı bu bakımdan değerlendirildiğinde çok daha mantıklı görünecektir.

Audi e Tron GT teknik özellikleri onun sınıfının lideri konumunda olmasını sağlar. Ortalama güç tüketimi kriterleri bakımından Avrupa ve dünya standartlarında başarıya sahip olan araç, sunduğu performans ile birlikte değerlendirildiğinde hayranlık uyandıran bir seviye ile karşılaşılır. Ortalama güç tüketimi değerlerinde olduğu gibi Audi e Tron GT menzil değerleri bakımından da çok başarılı bir performans ortaya koyar. Güç ve performans değerlerinin menzil ile kıyaslaması yapıldığında Audi RS E-tron GT de benzer şekilde başarılıdır.

Lityum iyon pili araç gövdesinin altına entegre edilen Audi e-Tron GT oldukça etkileyici bir şarj ünitesine sahiptir. %5’ten %80 şarj seviyesine 22,5 dakika içerisinde erişmesi onun en başarılı olduğu noktalardandır. Sadece 10 dakikalık şarj süresi içerisinde bataryasında 40.6 kWh enerji depolanabilir ve bu da araca 232 kilometre menzil ilave edilmesi anlamına gelir. Kullanılabilir batarya kapasitesi 83.7 kWh olan bir araç için bu değer oldukça önemlidir. 0’dan 100 km/h hıza 4.1 saniyede erişen aracın azami hızı ise 245 km/h ile sınırlandırılmıştır.

Diğer Araçlarımız
Tümünü Gör
Whatsapp
Whatsapp