Q8

Q ailesinin yeni yüzü: Audi Q8

Audi Q8, dört kapılı lüks bir coupé'nin zarafetini, büyük bir SUV'nin pratik çok yönlü kullanım özelliğiyle birleştirir. Zengin donanıma, kapsamlı bağlantı ağına sahip ve arazi görevi için yeterince dayanıklı olan bu araç hem iş yaşamı hem de boş zaman için güvenli bir refakatçidir. Orijinal Audi quattro'dan alınan özellikler ve yeni singleframe ile etkileyici tasarım. Cömert, şık iç mekân, dokunmatik işletim konsepti ve ileri teknoloji ürünü navigasyon: Audi Q8.

23082019 113745
23082019 113930

Q ailesinde yeni bir görünüş: Dış tasarım

Sekizgen tasarımlı, gösterişli singleframe ile Audi Q8, Q ailesinin yeni yüzüdür. Kaslı radyatör ızgarası dimdik durmakta ve öne çekilen spoyler ve geniş, çevresi oldukça belirgin konturlanmış hava menfezleriyle birlikte kendinden emin görünümü vurgulamaktadır. Zarifçe kavislenen tavan çizgisi, yumuşak eğimli D-sütunlarında son bulur ve 22 inçe kadar jantları barındıran tekerlek boşluk kemerlerinin üzerindeki quattro kabartmalarına dayanır. Işık şeridi, arkadaki birimleri birbirine bağlar.

Spor sürüş deneyimi: Sürüş dinamikleri ve motor

Tamamen mekanik merkezî diferansiyel, kuvvetleri standart olarak 40:60 oranında ön ve arka akslara aktarır. Gerektiğinde kuvvetin çoğunluğunu daha iyi çekişli olan aksa iletir. Direksiyon oranı, direksiyon ne kadar çok çevrilirse o kadar direkt olan standart ilerici direksiyonun yanında dört tekerlek kontrollü direksiyon seçeneğini de sunar. Arka tekerlekleri, çevikliği artırmak adına düşük hızlarda dönüş yönüne zıt ve daha iyi denge için daha yüksek hızlarda dönüş yönünde azami 5 derece kadar çevirebilir. Tüm çekiş sistemleri, yeni yarı hibrit teknolojisi (MHEV) sayesinde özellikle verimlidir.

23082019 114028
23082019 114028
23082019 114106

Netlik, yeni bir değer: İç mekân

Kolay anlaşılan simgeler, Audi ürünü dijital hassaslığı ve mimari ile faaliyetin yüksek düzeyde bütünleşmesini temsil eder. Merkezî element, üstteki MMI touch response özellikli ekrandır. Siyah panelli görünümüyle, kapatıldığında neredeyse geniş, siyah bir yüzeye dönüşerek kaybolur. Düz hava menfezi şeridinden tiptronic seçici vites kolunu taşıyan, orta tünel üzerindeki geniş konsola kadar tüm elemanlar mantıki bir şekilde birbirini işaret eder. İsteğe göre uyarlanabilen, masaj ve havalandırma özellikli konturlu koltuklar, dört bölgeli otomatik klima ve hava kalite paketini içeren seçenekler, zarif ortamı daha da geliştirir.

Kontur ışığı

Karanlıkta, opsiyonel kontur ışığı, iç mekânın karakteristik tasarım çizgilerini takip eder ve torpido gözünün üzerindeki, üç boyutlu olarak lazerle tasarlanmış quattro arması için bir arka ışık sağlar ki bu, Audi'de ayrıntıya olan tutkunun bir örneğidir.

23082019 114248
23082019 114345

Kimlik: Işık

Opsiyonel alınabilen HD Matrix LED teknolojisi ile standart LED farlar yolu aydınlatır. Q8 sahipleri, çeşitli aydınlatma işlevlerini etkinleştirmek ve bunları dışarıdan deneyimlemek için akıllı telefonlarındaki myAudi uygulamasını kullanabilirler.

Gelenek, yenilikle buluşuyor

Yeni Audi Q8'in arka kısmına son bir bakış bu ilk izlenimi onaylıyor: SUV coupé aynı zamanda yüksek kaliteyi ve dinamizmi simgeleyen net konturlar ve incelikli hatlarla mütevazı bir duruş sergiler. Özgün Audi quattro özellikleriyle etkileyici tasarım. Yeni Audi Q8.

23082019 114437
Audi Q8

Audi Q8

Audi Q8, kendine özgü tasarımı sayesinde SUV ile lüks bir coupé’yi bir araya getiriyor. Zengin donanımı ve estetik tasarımı ile hem arazi hem de şehir kullanımına uygun olan bir araç yapısı sergiliyor. Şık, estetik ve teknolojik tasarımı her yaştan kullanıcısına hitap ediyor. Keyifli bir spor sürüş deneyimi sunan Q8, zarif kavisleri ile etkileyici bir görünüm yaratıyor. Dinamik dış hatları kadar dijital iç mekan dizaynı da sürücülerine büyük bir konfor sunuyor. “MMI touch response” dokunmatik ekranı pratik kullanıma imkân veriyor. Havalandırma ve masaj özellikli koltuklar sürüş sırasındaki konforunuzu artırıyor.

Audi Q8 Teknik Özellikler

Q8 teknik özellikleri aracı çekici kılan bir diğer husus olarak dikkat çekiyor. 6 silindirli Audi q8, 2967 cc 50 TDI quattro tiptronic dizel motoru ile 286 beygir güç ve 600Nm tork üretebiliyor. Tiptronic seçici vites kolunu kullanarak çok daha keyifli ve kolay bir şekilde vites değiştirmenizi sağlıyor. Yeni yarı hibrit teknolojisi olan MHEV teknolojisi ile çekiş sistemleri ayrı bir verim sunuyor.

Azami hızı 241 km/s olan Q8, 85 lt yakıt depo hacmiyle uzun yollarda ara vermeden sürüş gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Bagaj yük kapasitesi 605 lt olan q8, keyifli bir seyahat sırasında geniş bagaj hacmi ile yük taşımanızı da kolaylaştırıyor.

Lüks bir ulaşım sağlayan q8, yakıt tüketimi açısından oldukça ekonomik bir yapı sergiliyor. 100 km’de şehir içi yakıt tüketimi 9,1 lt olan araç, şehir dışında 6,2-6,3 lt arasında yakıt tüketiyor. Q8 ortalama yakıt tüketimi; 100 km’de 7,3 lt olarak belirtiliyor. CO2 emisyon hacmi ise 192–191 g/km olarak veriliyor. Boşken 2220 kg gelen araç, 13.0 m dönüş çapına sahip oluşu ile biliniyor. Start & Stop özelliği konforlu bir sürüş gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Audi Q8 Teknik Özellikler

Audi Q8 Fiyat Listesi

Audi q8 fiyatları, aracın özellikleri ve tercih edilen pakete göre geniş bir yelpazede yer alıyor. Opsiyonel sunulan özellikler ile aracı çok daha konforlu bir hale getirmenize imkan tanınıyor. Örneğin; HD Matrix LED teknolojisi ile farlarınızda geleceğin teknolojisini yaşatıp, farlarınızla çok daha etkili bir aydınlanma gerçekleştirebiliyorsunuz.

Başaran Otomotiv aracılığı ile farklı alternatifleri de gözden geçirerek Audi q8 fiyat listesi içinden kendinize en uygun aracı seçebilirsiniz.

loading