Taycan

Porsche Taycan

Porsche'nin spor otomobili Porsche Taycan, adeta 1931 yılında kurulan Porsche markasının 70 yıllık birikimini geleceğe taşıyan bir araç. İlk defa 2019 yılında seri üretimi yapılan Taycan, Porsche'nin ilk seri üretim elektrikli aracı olmakla birlikte 200 metrelik bir pist üzerinde 55 dakika süren, toplamda 42 kilometrelik drift performansıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmıştır.

Porsche Panamera ile tasarım benzerliği gösteren bu ayrıcalıklı araç, dört kapılı sedan gövde tipine sahip. Ön ve arka tarafta kullanılan AC motoruyla Taycan, üst orta sınıf otomobil kategorisindeki en iddialı elektrikli araçların başında geliyor.

Porsche Taycan Teknik Özellikler

Şu anda Taycan 4S, Taycan Turbo ve Taycan Turbo S serilerine sahip olan aracın en dikkat çeken serisi Taycan Cross Turismo’nun kamuflajsız gövde prototipleri test edilmeye devam ediliyor. Cross Turismo’nun 2020 sonunda Porsche ürün gamına eklenmesi bekleniyor.

Bu model, ilk tanıtım gününden itibaren elit seviyede bir rekabetin içinde konumlandırılıyor. Taycan teknik özellikleri de bu iddiayı doğrulayan niteliklere sahip. Taycan 4S, Turbo ve Turbo S serileri saatte 260 km hıza ulaşabiliyor. Turbo S, kalkış kontrol sistemiyle birlikte 761 PS güç sağlayabiliyor. Araç 0-100 km/sa hıza 2,8 saniyede erişiyor.

Aracın bir diğer özelliği ise elektrikli otomobillerde normal voltaj düzeyi kabul edilen 400 volt yerine 800 voltluk bir sistemle üretilmesi. Bu önemli özelliğin getirdiği bir yenilik olarak araç, 5 dakikalık yeniden şarj süresi ile 100 kilometreye kadar gidebiliyor. Taycan bataryasının yüzde 5’ten yüzde 80 seviyesine gelmesi için ortalama 22,5 dakikalık bir süre gerekiyor.

Porsche Taycan Fiyat Listesi

Serilere göre değişen farklı performans seviyeleri nedeniyle, Porsche Taycan fiyatları konusunda standart bir bilgi vermek elbette pek doğru olmayacaktır. Yine de Taycan modelinin Porsche ürün gamındaki en ucuz arabalardan bir tanesi olduğu rahatlıkla ifade edilebilir.

2021’de çıkması beklenen Taycan Cross Turismo ile Porsche Taycan fiyat listesine yeni bir seri daha eklenmiş olacak. Hayalini kurduğunuz Porsche Taycan modelindeki aracın tam ve güncel fiyatını öğrenmek için Antalya'daki Doğuş Otomotiv yetkili satıcısı olan Başaran Otomotiv ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

loading